چند بنگاه صنعتی راه اندازی شد؟

جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان می‌دهد که در چهار ماهه نخست امسال برای ۲۱۶۹ بنگاه پروانه بهره‌برداری صادر شده و زمینه اشتغال بیش از ۵۴ هزار و ۲۴۵ نفر فراهم شده است.      

 بر اساس این آمار در چهار ماهه امسال برای ۱۱هزار و ۲۰۱ بنگاه جواز تاسیس و برای ۲۱۶۹ بنگاه پروانه بهره برداری ایجادی و توسعه‌ای صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل به ترتیب ۱۲.۱ درصد و ۱۳.۳ درصد افزایش داشته است.

 

سرمایه پیش بینی شده در این مدت برای جوازهای تاسیس معادل ۳۲۴ هزار و ۵۶۱ میلیارد تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۱۷۰.۸ درصد افزایش داشته است. میزان سرمایه پروانه‌های بهره‌برداری صادر شده در چهار ماهه امسال نیز ۸۵ هزار و ۸۷۰ میلیارد تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۷۴.۸ درصد افزایش داشته است.

 

همچنین بر اساس این آمار پیش بینی شده با اجرای پروژه‌هایی که جواز تاسیس آن‌ها در چهار ماه نخست امسال صادر شده برای بیش از ۲۹۹ هزار نفر شغل ایجاد شود که نسبت به این رقم در مدت مشابه پارسال با افزایش ۲۳.۴ درصدی مواجه بوده است. پروانه‌های بهره‌برداری صادر شده در این مدت نیز زمینه اشتغال ۵۴ هزار و ۲۴۵  نفر را فراهم کرده که نسبت به چهار ماهه پارسال حدود ۴۵.۸ درصد افزایش داشته است.

 

کاهش ۶ درصدی صدور پروانه صنفی 

 

در چهار ماهه نخست  امسال ۱۸۲ هزار و ۷۴۸ پروانه صنفی صادر شده که نسبت به تعداد صدور این پروانه‌ در مدت مشابه سال قبل شش درصد افزایش داشته است.

 

گفتنی است که اصناف با شیوع ویروس کرونا خسارت زیادی دیدند. تعدادصدور پروانه‌های صنفی همواره در سال گذشته افزایشی بود و سال گذشته عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران گفته بود که افزایش واحدهای صنفی به معنای رونق در اصناف نیست و به طور کلی سرریز جامعه بیکار از بخش دانشگاه و ادارات و سازمان‌های دولتی به اصناف را شمشیر دو لبه توصیف کرده بود.

 

صدور نماد اعتماد الکترونیک نیز در چهار ماه نخست  سال ۱۴۰۰ با رشد ۴.۹ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۱۰ هزار و ۴۸۶ مورد رسیده است.

 

انتهای پیام

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار