مدیرعامل بورس ‌تهران: چشم‌انداز خوبی پیش‌روی بازار سرمایه قرار دارد

مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران گفت: در یکسال گذشته با ابزارهای طراحی شده چشم‌انداز خوب و امیدوارکننده‌ای پیش روی بازار سرمایه قرار گرفته است.
- اخبار استانها -

به گزارش ایران اکونا به نقل از خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، محمود گودرزی در همایش تأمین مالی غرب کشور که امروز در اتاق بازرگانی برگزار شد اظهار داشت: تلاش شده نهادهای مالی به سمت بازار سرمایه حرکت کنند و بازار سرمایه میدان عمل بهتری پیدا کند.

وی عنوان کرد: در یک دهه اخیر سهم نظام پولی و تسهیلات بانکی در تأمین مالی 95 درصد بود و امروز سهم آن به حدود 75 درصد و سهم بازار سرمایه از پنج درصد به 25 درصد رسیده و این نشان می‌دهد بازار سرمایه ظرفیت بسیار خوبی دارد.

مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران گفت: ابزارهای متنوع در بازار سرمایه میدان وسیع و فراخی را در پیش روی این بازار برای کمک به شرکت‌ها قرار داده است.

واحد‌های تولیدی کرمانشاه از بازار سرمایه به درستی بهره‌مند نشده‌انددرجا زدن بازار سرمایه/سبزپوشی گروه خودرویی از نیمه‌ی دوم بازارتمرکز دولت بر ملاحظات بازار سرمایه در سیاستگذاری‌ها

گودرزی افزود: در چند دهه گذشته بیشتر اقتصاد جهانی مبتنی بر بنگاه‌های غول آسایی بود که دارایی‌های فیزیکی تولید می‌کردند و تولید ثروت براساس ارزش افزوده‌ای بود که روی دارایی‌های سرمایه‌ای آن بنگاه‌ها سوار بود اما اکنون شرکت‌هایی هستند که تولیدات آن‌ها براساس دانش است و این مسیر پیش روی بازار سرمایه ایران نیز قرار دارد و راهی جز این وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه در یکسال گذشته چشم‌انداز خوبی پیش‌روی بازار سرمایه قرار گرفته است افزود: ما مشتاقانه می‌خواهیم عرض و طول و جغرافیای بازار سرمایه مبتنی بر بنگاه‌هایی باشد که الگو و مثال آن در دنیا قابل مشاهده است.

گودرزی بیان کرد: از بین 7800 شرکت دانش‌بنیان کشور سهم چهار استان کرمانشاه، لرستان، ایلام و کردستان در بازار سرمایه حداکثر 2.2 درصد است و این شروع برای کرمانشاه با نرخ بیکاری بالا امیدوارکننده است.

مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران با اشاره به اینکه برای تأمین مالی کسب و کارهای کوچک کمک خواهیم کرد گفت: در بازار سرمایه و ارکان آن برای پیشبرد این اهداف کمک خواهیم کرد.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار