سهم فارغ‌التحصیلان از بیکاری و اشتغال چقدر است؟

سهم جمعیت بیکاران فارغ‌التحصیل آموزش عالی از مجموع بیکاران در بهار امسال کاهش پیدا کرده و در مقابل سهم آنها در بین شاغلان افزایش داشته است.

به گزارش ایران اکونا، آنچه که اخیرا مرکز آمار ایران در رابطه با وضعیت اشتغال و بیکاری در بهار امسال اعلام کرد نشان از آن داشت که جمعیت شاغل به حدود ۲۲ میلیون و ۹۶۲ هزار نفر رسیده که تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا حدود ۱.۵ میلیون نفر از تعداد شاغلان نسبت به بهار پارسال کم شده بود.

همچنین این گزارش نشان داد که مجموع بیکاران به حدود دو میلیون و ۵۰۵ هزار نفر رسیده که از تعداد آنها نیز نزدیک به ۵۰۰ هزار نفر کاسته شده است.

اما بررسی وضعیت فارغ‌التحصیلان آموزش عالی در بین جمعیت بیکاران از این حکایت دارد که در بهار امسال ۳۶ درصد بیکاران را فارغ‌التحصیلان آموزش عالی تشکیل داده‌اند که میزان آن نسبت به بهار سال گذشته حدود ۴.۴ درصد کم شده است.

این در حالی است که ۲۴.۷ درصد از افراد بیکار فارغ التحصیل مردان هستند که ۴.۵ درصد نسبت به بهار پارسال کمتر شده اند، از سوی دیگر ۷۱.۹ درصد آنها فارغ‌التحصیل زن هستند که در مقایسه با سال گذشته ۶.۹ درصد افزایش داشته‌اند.

اما از مجموع شاغلان سهم  فارغ‌التحصیلان ‌آموزش عالی ۲۵.۲ درصد در بهار امسال بوده که نسبت به سال گذشته ۰.۷ درصد افزایش دارد.

۲۱.۳ درصدسهم مردان فارغ‌التحصیل از بین شاغلان این بخش بوده که افزایش ۰.۲ درصدی دارد و ۴۵.۱ درصد زنان فارغ‌التحصیل شاغل بوده‌اند که بر تعداد آنها نیز ۵.۱ درصد نسبت به بهار پارسال افزوده شده است.

انتهای پیام

اگر خوشت اومد لایک کن
1