رهاورد سفر رئیس‌جمهور/ شهرک‌های صنفی در استان قزوین احداث می‌شود

استاندار قزوین گفت: با توجه به ضرورت ساماندهی مشاغل مزاحم در سفر ریاست‌جمهوری به استان قزوین مجوز احداث شهرک‌های صنفی صادر شد.
- اخبار استانها -

به گزارش ایران اکونا به نقل از خبرگزاری تسنیم از قزوین، محمدمهدی اعلایی ظهر امروز در همایش اصناف استان قزوین که در سالن اجتماعات سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به ضرورت ساماندهی مشاغل و کسب‌وکارهای مزاحم در سفر ریاست‌جمهوری به استان قزوین مجوز احداث شهرک‌های صنفی صادر شد.

وی با بیان اینکه متولی ایجاد شهرک‌های صنفی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی است، اضافه کرد: نحوه جانمایی و طراحی شهرک‌هایی صنفی باید به گونه‌ای انجام شود تا بتواند علاوه بر تبدیل قزوین به یک قطب بزرگ تجارت به توسعه گردشگری و بازارگردی هم در استان قزوین کمک کند.

اعلایی در ادامه با اشاره به ضرورت افزایش مشارکت اتاق اصناف و اتحادیه‌های صنفی در سیاست‌گذاری‌های اقتصادی استان به ویژه در حوزه تنظیم بازار گفت: بازار استان قزوین صدها سال قدمت دارد و قزوین در گذشته چه به عنوان پایتخت و چه به عنوان دارالحکومه در بازرگانی و تجارت پیشرو بوده و به همین خاطر اصناف آن باید مشارکت و تعامل پررنگ‌تری با دولت داشته باشند.

وی ادامه داد: با توجه به سیاست دولت برای مردمی‌سازی نظارت و تنظیم بازار کالاهای اساسی اصناف بهترین اهرم و بازوی ما در این حوزه هستند که باید با الهام از نقش تاریخی خود در حوزه اقتصاد و بازرگانی بار دیگر نظم و سامان را به بازار برگردانند و در این زمینه آمادگی همکاری با بازاریان در تنظیم بازار و قیمت‌ها هستیم.

ورود بسیج اصناف در نظارت بر واحدهای صنفی کاشاناستاندار سیستان و بلوچستان: مالیات واحدهای صنفی نباید افزایش یابدواحدهای صنفی متخلف استان قزوین 112 میلیارد تومان جریمه شدند / توقیف 400 تن مواد شوینده

رئیس ستاد تنظیم بازار کالاهای اساسی استان قزوین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشارکت اثرگذار اصناف در اجرای طرح نظام اصلاح هدفمندی یارانه‌ها گفت: آنچه طی بیش از یک ماه گذشته از بازاریان قزوینی دیدیم، تعهد و اخلاق‌مداری برای کمک به دولت در مردمی‌سازی یارانه کالاهای اساسی بود و مقیاس تخلف در مقابل با این همه همکاری اندک بود.

اعلایی یادآور شد: برای رونق دادن به بازار و فعالیت کسبه و صنوف باید اقدام به برگزاری رویدادها و جشنواره‌های گردشگری کنیم تا با جذب گردشگر به استان قزوین بازاریان هم بتوانند از حضور گردشگران نفع اقتصادی ببرند و به هر حال اگر اصناف ما تعامل خوبی با گردشگران داشته باشند، این گردشگران قزوین را مقصد دائمی سفرهای خود انتخاب می‌کنند.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار