جزئیات جدید از عملیات ضد تروریستی در شرق کشور


یک مقام آگاه امروز جمعه جزئیاتی جدید از وقایع مرتبط با عملیات ضد تروریستی جمهوری اسلامی ایران در شرق کشور ارائه کرد.

به گزارش ایران اکونا به نقل از پرشین خبر؛ این مقام آگاه با اشاره به عملیات ضد تروریستی چهارشنبه شب سپاه پاسداران علیه مواضعی از جیش العدل به ایرنا گفت: این گروه تروریستی در مناطق غیرمسکونی کوه‌های عمق پاکستان اقدام به تاسیس پادگان نظامی و آموزشی کرده که اطلاعات دریافتی حاکی از طراحی یک عملیات بزرگ تروریستی قریب الوقوع توسط این گروه در مناطق شرقی ایران بود.

سطح اشراف بر این گروه تروریستی و قدرت عملیاتی نیروهای مسئول به میزانی بود که به محض آغاز حرکت تروریستی خود، زیر ضربه عملیاتی رفته و بخش قابل توجهی از تاسیسات، تجهیزات و نیروهای این گروه نابود شد.

این مقام آگاه با اشاره به اقدام تقابلی پاکستان در واکنش به این عملیات، از تشکیل جلسه فوری شورای عالی امنیت ملی در صبح پنجشنبه خبر داد و افزود: بررسی‌ها حاکی از آن است که بر خلاف اخبار منتشر شده در رسانه‌ها این واکنش در جدار مرزی ایران و توسط چند پهپاد کوچک انفجاری صورت گرفته و بر خلاف عملیات ایران، بخشی از اتباع عادی پاکستانی ساکن در جدار مرزی در این حادثه مورد هدف قرار گرفته‌ اند.

وی با اشاره به برگزاری دو جلسه شورای عالی امنیت ملی در صبح و بعد از ظهر روز پنجشنبه به ریاست رئیس جمهور افزود: سیاست قطعی جمهوری اسلامی ایران صیانت از چارچوب امنیت ملی کشور با همه ابزارهای موجود است و بر این اساس در آینده نیز هرگونه تحرکات و تدارک عملیات تروریستی از این دست، تحمل نخواهد شد. 

هر چند که اولویت برای ما همکاری امنیتی با همسایگان برای حل مساله تروریسم است اما این سیاست قطعی مورد اشاره، در مراودات امنیتی با کشورهای همسایه به صورت رسمی به آنها منتقل شده و مبنای عمل خواهد بود.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار