تدبیر برای خرید و صادرات مرکبات مازندران مورد توجه قرار گیرد

امام جمعه ساری با انتقاد از برخی نابسامانی‌ها در بنادر و موانع صادراتی از مسئولان خواست زمینه خرید مرکبات و تولیدات باغی مازندران را فراهم کنند.
- اخبار استانها -

به گزارش ایران اکونا به نقل از خبرگزاری تسنیم از ساری، آیت‌الله محمدباقر لائینی امروز در خطبه‌های نماز جمعه ساری با گرامیداشت ایام اربعین و فرارسیدن رحلت حضرت رسول گرامی اسلام(ص)، اظهار داشت: مدیریت درست وقف و حفظ موقوفات در زمینه‌های مختلف ضروری است.

وی افزود: دوری از حرام خدا و دوری از گناهان اهمیت دارد و پرهیز از دروغ به عنوان یکی از مؤکدات دینی مورد توجه قرار گرفته است.

امام جمعه ساری با قدردانی از مردم در برپایی راهپیمایی اربعینی و حفظ شعائر حسینی، تصریح کرد: دولتمردان نیز برای تسهیل امور زائران تلاش شبانه روزی کردند که جای تقدیر دارد.

لائینی عنوان کرد: باید کارها را به مردم واگذار کرد و اگر مردم کننده امور باشند با ظرافت بیشتری اقدامات انجام می‌شود.

وی نارضایتی‌های معیشتی و نامناسب بودن قیمت برنج را از دلائل ناامیدی مردمی عنوان کرد و با تاکید بر اینکه در استفاده از بنادر مشکل هماهنگی نهادها در پیشبرد امور وجود دارد تصریح کرد: ساماندهی وضعیت مرکبات را مسئولان پیگیری کنند.

امام جمعه ساری از استاندار مازندران خواست زمینه صادرات باغی مازندران و اضافات تولید را فراهم کنند.

لائینی همچنین گفت: در تریبون‌ها مشکلات گرانی و معیشتی و مشکلات اشتغال گفته می‌شود، اما نباید بیان این مشکلات مادی خلاصه همه امور قرار گیرد، چرا که انقلاب اسلامی ایران بر مبنای قیامی الهی شکل گرفته است.

وی بیان کرد: همایش اربعین با شعار «یا لثارات الحسین» شاه کلیدی است که با پیام سیاسی که در دنیا دارد کاخ طاغوت را با آن فتح خواهیم کرد.

نماینده ولی فقیه در استان مازندران در ادامه گفت: کلید بازگشایی امور و زمینه‌ساز آشنایی با معارف الهی امام زمان (عج) است.

امام جمعه ساری با بیان اینکه باید با پرسش‌گری طالب علم شد، افزود: باید پرسش‌گری از افراد شاخص و مطرح دینی و علمی انجام شود و کسب تقوا نیز شاه کلید کسب فضائل به شمار می‌آید.

لائینی خاطرنشان کرد: کار و تلاش و سخت‌کوشی زمینه‌ساز پیشرفت در زندگی است و این مسائل شاه کلید موفقیت زندگی مادی و معنوی است.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار