افتتاح پالایشگاه روغن‌سازی شرکت پالایش نفت پایا

پالایشگاه روغن سازی شرکت پالایش نفت پایا به عنوان نخستین کارخانه تولید روغن پایه تصفیه اول استان هرمزگان با حضور وزیر و معاونین صنعت، معدن و تجارت، استاندار هرمزگان و رئیس سازمان صمت هرمزگان افتتاح شد.
- اخبار استانها -

به گزارش ایران اکونا به نقل از خبرگزاری تسنیم از بندرعباس، ظهر امروز طی مراسمی با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، استاندار هرمزگان و جمعی از مسئولین شرکت پالایش نفت پایا با سرمایه گذاری 17 هزار میلیارد ریال( 40 میلیون دلار)، با مساحت 3 هکتار و ظرفیت 2500 بشکه در روز، افتتاح شد.

وزیر صمت در حاشیه این آیین در جمع خبرنگاران افتتاح این مجموعه صنعتی را پایه‌ای برای توسعه صنعت در استان هرمزگان دانست و گفت: روغن یکی از کالاهای راهبردی در صنعت است و به نظرم هیچ صنعتی را نمی‌توانید پیدا کنید که از روغن‌ها استفاده‌ای نداشته باشد.

وی افزود: جذابیت پروژه پالایشگاه نفت پایا، اهتمام و اشتراک مساعی بخش خصوصی و دولت است که موجب شده است یک کار دانش‌بنیان در استان هرمزگان شکل بگیرد.

وزیر صمت عنوان کرد: من واحد روغن‌ سازی را پایه اول برای تحولات آتی در استان می‌دانم که از محل اشتراک توانایی‌های داخلی ایجاد شده است و بدون تردید برای توسعه این مجموعه برنامه‌هایی پیش‌بینی خواهد شد.

مهدی دوستی در هرمزگان نیز در این آیین با تاکید بر لزوم تعریف فرواده جدید در زنجیره ارزش نفت اظهار داشت: در این شرکت با رویکرد وزیر، فرآورده‌های تولیدی را با کمک شرکت‌های دانش بنیان ترکیب می کنند که سبب افزایش ارزش افزوده و افزایش قیمت محصولات به ویژه محصولات صادراتی خواهد شد 

وی افزود: با تشکیل زنجیره نفتی علاوه بر افزایش وزنی، به افزایش قیمت فرآورده هم می رسیم و با افزایش عمق دانش آینده خوبی را می‌توان برای صنعت نفت استان متصور شد.

استاندار هرمزگان گفت: ما در توسعه زنجیره نفت نگاه حجمی نداریم بلکه همین که این پالایشگاهها در زنجیره ارزش حرکت کنند و ارزش افزوده بیشتری خلق کنند برای ما حائز اهمیت است. 

گفتنی است شرکت پالایش نفت پایا در ناحیه صنعتی فرآورده های نفتی بندرعباس قرار دارد که با افتتاح این شرکت زمینه اشتغال 200 نفر بطور مستقیم فراهم می شود محصولات تولیدی کارخانه پالایش نفت پایا، پارافین، اسلاک واکس و انواع روغن تصفیه آول با ظرفیت 237 هزار و 200 تن در سال است. 

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار