کانتینرهای رسوبی در بنادر هرمزگان در صف ترخیص قرار گرفتند/ حجم کالاها‌ کمتر 10 هزار کانتینر است

استاندار هرمزگان گفت: حجم کالاهای رسوبی در گمرکات کمتر 10 هزار کانتینر است که با تاکیدات معاون اول رئیس جمهور و اعطای اختیارات ویژه، در صف ساماندهی و ترخیص قرار گرفته‌اند.
- اخبار استانها -

به گزارش ایران اکونا به نقل از خبرگزاری تسنیم از بندرعباس، مهدی دوستی، نماینده عالی دولت در استان هرمزگان، عصر امروز با حضور در مجموعه‌های بندری، شهید رجایی و شهید باهنر بندرعباس از محل‌های دپوی کالاهای سازمان بنادر و دریانوردی، انبارهای گمرک شهید رجایی و سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی استان بازدید به عمل آورده و آخرین وضعیت انبارها را بررسی و دستوراتی را جهت تسهیل در فرآیندها صادر کرد.

در این بازدید که حسین عباس‌نژاد رئیس سازمان بنادر و دریانوردی استان، حسین سعیدی ناظر گمرکات و مهدی فتحی مدیرکل سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی هرمزگان، مهدی دوستی را همراهی می‌کردند، دستوراتی جهت تسریع در انجام مصوبات سفر معاون اول رئیس جمهور به استان، که طی آن اختیارات ویژه‌ای به استاندار هرمزگان، اعطا شده بود، صادر شد‌.

استاندار هرمزگان در این بازدید همچنین بر لزوم ترخیص هر چه سریعتر کالاهای اساسی، تاکیدکرد. 

دوستی، با بیان اینکه دولت تمرکز ویژه‌ای بر توسعه بنادر و افزایش سرعت ترخیص کالا در گمرکات دارد، گفت: حجم کالاهای رسوبی در گمرکات کمتر 10 هزار کانتینر است که با تاکیدات معاون اول رئیس جمهور و اعطای اختیارات ویژه، در صف ساماندهی و ترخیص قرار گرفته‌اند.

وی افزود: در جهت افزایش کنترل و نظارت‌ها نیز یک دستگاه ایکس‌ری در مجموعه بندری شهید رجایی بندرعباس، نصب شده است و دو دستگاه دیگر نیز در 6 ماه آتی در این بندر فعال خواهد شد.

استاندار هرمزگان، با تاکید بر اینکه همه دستگاه‌های اجرایی موظف شده‌اند، استعلامات مرتبط با ترخیص کالاها را ظرف یک هفته پاسخ دهند، عنوان‌کرد: در راستای افزایش سرعت کار در بنادر و گمرکات، دو دستگاه یدکش، 10 ترانس تی‌نر، 70 کشنده و 5 دستگاه یدک‌کش پشتیبان در نظر گرفته شده است.

مهدی دوستی، تعیین تکلیف کالاهای موجود در انبارهای اموال تملیکی را نیز یکی از ضرورت‌های استان دانست و گفت: در بندر شهیدرجائی بیش از 20 هزار مترمربع محوطه انباری در اختیار اموال تملیکی قرار گرفته و یک ساختمان واحد نیز برای تصمیمات متمرکز درنظر گرفته شده است.

طبق اعلام استاندار هرمزگان؛ بعداز سفر رئیس جمهور به هرمزگان سه هزار و 465 اظهارنامه، 10 هزار و 300 کانتینر بلاتکلیف و 500 دستگاه ماشین آلات معدنی تعیین تکلیف شده و در همین مدت شش هزار و 700 پرونده در سازمان اموال تملیکی تشکیل، 10 هزار پرونده مختومه و 3 هزار پرونده باقی مانده از سال‌های قبل تکمیل شده است.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار