واگذاری هفت معدن سنگ‌آهن در خواف

معاون امور معادن اداره کل صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی، گفت: هفت معدن سنگ آهن «پلاسری» (تجمع مواد معدنی با ارزش) واقع در منطقه سنگان شهرستان خواف از طریق مزایده به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی واگذار می‌شود.
- اخبار استانها -

 به گزارش ایران اکونا به نقل از خبرنگار تسنیم در خواف، محمد توکلی در حاشیه مراسم معارفه مدیر جدید مجتمع سنگ آهن سنگان خواف در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: واگذاری معادن در قالب مزایده بر اساس بسته‌های سرمایه‌گذاری است که وزارت صنعت، معدن و تجارت برای توسعه تولید و جلب مشارکت بخش خصوصی از طریق مزایده به سرمایه‌گذاران واگذار می‌کند.

وی افزود: ارزش این معادن بیش از 820 میلیارد ریال است که متقاضیان می‌توانند از 17 بهمن‌ماه با مراجعه به سایت «ستاد ایران» و سایت اداره کل صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی تقاضای خود را در این مزایده ثبت کنند.

معاون اداره کل صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی، گفت: برگزاری مزایده پس از ثبت نام متقاضیان در سایت‌های مزبور انجام می‌گیرد.

توکلی ادامه داد: نخستین مزایده واگذاری معادن برای 358 محدوده معدنی غیرفعال آزادسازی شده در سال 1400 برگزار شده بود.

واگذاری  270 حوزه مجوز معدنی از طریق مزایده

امیر رضا رجبی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان رضوی نیز با اشاره به اکتشاف یکصد میلیون تن اکتشاف های جدید معدنی از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون در این استان از جمله مجتمع سنگ آهن سنگان خواف گفت: در راستای شفاف سازی واگذاری معادن تاکنون 270 حوزه مجوز معدنی از طریق مزایده به متقاضیان ذیربط در این استان واگذار شده و بهره برداران جدید فعالیت خود را آغاز کردند.

وی با اشاره به ظرفیت های مجتمع سنگ آهن سنگان خواف از جمله تامین 40 درصد مواد اولیه تولید فولاد کشور همچنین تشکیل زنجیره صنایع فولاد در استان خراسان رضوی افزود: باید با توسعه کمی و کیفی اکتشاف های معدنی زمینه توسعه و رونق اقتصادی بیشتر منطقه را فراهم کرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان رضوی گفت: مطالعات در زمینه اکتشاف های مس در شهرستان های بردسکن و سبزوار نیز در دست اقدام است که بعد از اکتشاف معادن، مجوز بهره برداری صادر می شود.

توجه به مردمی سازی اقتصاد در معادن سنگ آهن سنگان خواف

علی رسولیان، مدیر جدید مجتمع سنگ آهن سنگان خواف نیز در گفت و گو با خبرنگار تسنیم از خواف اظهارداشت: تشکیل زنجیره های ارزش افزوده معادن، توسعه زیرساخت های معدنی شهرستان خواف و افزایش نقش آفرینی این بخش در توسعه اشتغال و کارآفرینی منطقه و کشور باید توجه شود.

وی گفت: باید مردمی سازی اقتصاد به عنوان تاکیدات رهبر معظم انقلاب در سیاستهای اقتصاد مقاومتی در بخش معادن سنگان مورد توجه جدی قرار بگیرد تا علاوه بر افزایش اشتغال و کارآفرینی بستر رونق اقتصادی منطقه بیش از پیش هموار و از ظرفیتهای موجود بهره لازم گرفت.

به گزارش ایران اکونا به نقل از تسنیم، مجتمع سنگ‌ آهن سنگان خواف با بیش از یک میلیارد تن ذخیره یکی از 10 معدن بزرگ سنگ‌ آهن در جهان و تامین‌کننده خوراک اولیه برای تولید 17.5 میلیون تن کنسانتره، 15 میلیون تن گندله و پنج میلیون تن سنگ‌ آهن در ایران است.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار