استاندار هرمزگان تاکید کرد:

میزان آبرسانی به روستاها با تانکر در هرمزگان به زیر ۱۰ درصد برسد

بندرعباس - استاندار هرمزگان گفت: برنامه داریم تا پیش از فصل گرم سال آینده به ۱۶۴ روستا و چهار شهر آبرسانی صورت گیرد و میزان آبرسانی به روستاها با تانکر به زیر ۱۰ درصد برسد.

به گزارش ایران اکونا به نقل از خبرگزاری مهر، مهدی دوستی عصر شنبه در بیست و ششمین جشنواره شهید رجایی و آیین تحلیل از مدیران برتر دستگاه‌های اجرایی استان اظهار داشت: در جشنواره شهید رجایی شاخص‌های مختلفی بررسی و دستگاه‌های برگزیده انتخاب شدند.

وی افزود: رشد اقتصادی هدف اصلی هر برنامه‌ای است و دستگاه‌هایی که توانسته بودند در رشد اقتصادی به استان کمک کنند و یا به بهره وری کمک کرده‌اند توانستند در این جشنواره رتبه‌های برتر را به خود اختصاص دهند.

استاندار هرمزگان گفت: از دیگر شاخص‌های مورد ارزیابی قراره گرفته در این جشنواره تحقق برنامه‌های ویژه دولت و پیگیری مصوبات سفر رئیس جمهور بود که این دو مورد نیز به صورت ویژه مورد بررسی قرار گرفت.

وی تصریح کرد: سال گذشته سال پر کاری بود اما امسال با توجه به برنامه‌های موجود سال سنگین تری است در ابتدای دولت چهار محور پروژه‌های مرتبط با رشد اقتصادی شامل پروژه‌های حوزه انرژی، صنعت معدن و کشاورزی و شیلات پروژه‌های حوزه عمران و زیر ساخت شامل آبرسانی، گازرسانی و توسعه راه‌ها، پروژه‌های مردم یاری و قرارگاه مردم و پروژه‌های مرتبط با مردمی سازی اقتصاد بود که در راس اصلی برنامه‌ها قرار دارد.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان گفت: خروجی رشد اقتصادی استان به همت مدیران عدد مطلوبی بود و رتبه اول کشور را با ۸۸ درصد تحقق برنامه کسب کردیم که نسبت به متوسط کشوری ۲ برابر بود با توجه به اینکه دست یابی به رشد در سال‌های آینده سخت تر است باید تلاش کنیم به عنوان اصلی ترین برنامه رکورد رشد اقتصادی را تکرار کنیم.

وی با اشاره به اینکه دولت در دو سال گذشته در حوزه آبرسانی استان گام‌های مهمی برداشته اظهار داشت: ۴۲ درصد به ظرفیت آبشیرین کن‌های افزوده شده و برنامه داریم تا پیش از فصل گرم سال آینده به ۱۶۴ روستا و ۴ شهر آبرسانی صورت گیرد و میران آبرسانی به روستاها با تانکر به زیر ۱۰ درصد برسد.

دوستی، آموزش را از اساسی ترین برنامه‌های دولت برشمرد و گفت: در بحث آموزش مجوز تاسیس دانشکده‌های علوم پزشکی شرق و غرب استان اخذ شد و برای فعالیت موقت ساختمان‌هایی برای آنها دیده شده و ساختمان‌های اصلی تا ۲۴ ماه آینده احداث می‌شوند.

وی ادامه داد: هرمزگان قطب اول پالایشی و فولادی کشور است و در برنامه داریم در سفر رئیس جمهور عملیات اجرایی دانشگاه تخصصی نفت، شیمی، متالوژی و مواد استان آغاز شود مجوزهای لازم کسب شده و کلنگ این دانشگاه هم به زمین زده می‌شود.

استاندار هرمزگان با تاکید بر اینکه در حوزه امورش ۲۷ هنرستان جوار در سطح استان دایر شده گفت: در حوزه توجه به محیط زیست و افزایش سرانه فضای سبز استان نیز رشد چند برابری داشتیم و در برنامه داریم ۶.۵ میلیون اصله درخت امسال در سطح استان کاشته شود.

گفتنی است در این جشنواره در شاخصهای مختلف از مدیران دستگاه‌های اجرایی تجلیل شد، در این جشنواره از معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای استانداری هرمزگان و همچنین مدیرکل دفتر فنی استانداری تجلیل شد.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار