مبدا و مقصد تجارت تهران کجاست؟

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت استان تهران از رشد ۶۵ درصدی صادرات کالاهای غیر نفتی از گمرکات استان تهران خبر داد و گفت: پنج بازار نخست صادراتی استان تهران عراق، ترکیه، افغانستان، پاکستان و فدراسیون روسیه و کشورهای اصلی مبدا واردات کالاها نیز امارات متحده عربی، چین، ترکیه و آلمان است.

یحیی کیخا در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: ارزش صادرات استان تهران در سه فصل اول امسال از ۸۰۰ میلیون دلار گذشت که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶۵ درصد رشد داشته است.
                
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان تهران، پنج بازار نخست صادراتی استان تهران را عراق، ترکیه، افغانستان، پاکستان و فدراسیون روسیه عنوان کرد و گفت: اقلام عمده صادراتی به این کشورها، مواد پلاستیکی، محصولات صنایع شیمیایی و صنایع وابسته، محصولات نباتی، فلزات معمولی و مصنوعات آنها و مواد نساجی ومصنوعات بوده است.

به گفته وی ارزش کالاهای وارداتی در این مدت نیز ۸ هزار و ۷۰۰ میلیون دلار بوده که رشد ۴۲ درصدی داشته و مهم‌ترین کالاهای وارداتی مواد اولیه تولید واحدهای صنعتی، ماشین آلات و قطعات بوده است. کشورهای اصلی واردات کالاها نیز امارات متحده عربی، چین، ترکیه و آلمان است.

سهم ۵۵ درصدی تهران از ثبت سفارش‌ها

کیخا در ادامه از ورود ۵۰ هزار و ۹۴۷ پرونده ثبت سفارش به سامانه خبر داد و گفت: از این تعداد بیش از ۴۲ هزار و ۹۹۰ فقره به ارزش ۱۵ هزار و ۳۵۳ میلیون یورو تایید و مابقی آن رد شده است.

وی با بیان اینکه ۵۵ درصد ثبت سفارش‌ در کل کشور مربوط به استان تهران است، اظهار کرد: همچنین در ۹ ماهه سال جاری ۱۳ هزار کارت بازرگانی صادر و تمدید شده که به نسبت مدت مشابه سال قبل ۶۹ درصد رشد داشته است. در حال حاضر تعداد کارت بازرگانی فعال استان بالغ بر ۱۵ هزار و ۵۹۰ کارت است.

انتهای پیام

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار