مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان:

زمین ساخت بیش از ۲۹ هزار واحد مسکن در زنجان تأمین شده است

زنجان-مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان از تأمین زمین برای ساخت بیش از ۲۹ هزار واحد مسکونی در زنجان خبر داد.

به گزارش ایران اکونا به نقل از خبرنگار مهر، اصغر اسماعیلی، ظهر یکشنبه در جلسه شورای مسکن استان، به انعقاد تفاهم‌نامه بین وزارت کشور و وزارت راه شهرسازی اشاره و اظهار کرد: بر اساس این تفاهم‌نامه به راه شهرسازی، نظام مهندسی و شهرداری تکلیف شده که صدور پروانه و فرایند اجرای پروژه در کمترین زمان و به سرعت اتفاق بیافتد.

وی با اشاره به اینکه طرح‌های نهضت ملی تولید مسکن در قالب‌های مختلف شهری و روستایی و خودمالکی تعریف شده است، ابراز کرد: دولت برنامه دارد که در مدت چهار سال چهار میلیون مسکن تولید کند که سهم استان زنجان نیز مشخص است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان با اشاره به اینکه در حوزه شهری در برنامه چهار ساله احداث ۴۸ هزار و ۱۱۲ واحد پیش‌بینی شده است، بیان کرد: از این تعداد ۱۲ هزار و ۲۸ واحد در بخش خود مالکی در نظر گرفته شده و سهم محلات هدف بازآفرینی شهری ۹ هزار و ۲۱ واحد است.

وی سهم روستاها از تولید مسکن در این نهضت چهار ساله را ۲۰ هزار واحد برشمرد و گفت: احداث واحدها در روستاها به عهده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است که با نیروها و تجهیزاتی که در اختیار دارد نسبت به این کار اقدام می‌کند.

اسماعیلی با بیان اینکه سهم تولید مسکن حمایتی در بخش مسکن شهری ۲۷ هزار و ۶۳ واحد مسکونی است، عنوان کرد: تاکنون از این میزان ۱۹ هزار و ۴۶۶ واحد به بانک معرفی شده و تسهیلات دریافت کرده‌اند.

وی به اهمیت نوسازی و مقاوم‌سازی مسکن‌های روستایی به‌ویژه با وقوع زلزله‌های اخیر اشاره کرد و گفت: در حوزه مسکن روستایی نیز تاکنون ۶ هزار و ۹۵۰ واحد به بانک معرفی شده‌اند که از این تعداد به ۵ هزار و ۴۵۰ فقره تسهیلات اعطا شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان در خصوص مسکن شهری در بخش خودمالکی بیان کرد: در این بخش نیز ۴ هزار واحد به بانک‌های عامل معرفی و ۳۲۹ واحد موفق به دریافت تسهیلات شدند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون ۲۹ هزار واحد زمین تامین شده است، تصریح کرد: عملیات ساخت ۲۴ هزار و ۲۰ واحد آن آغاز شده است و تلاش داریم واحدها در اسرع وقت به متقاضیان اعطا شود و در این زمینه بازدیدها و نظارت‌های لازم از پروژه‌ها صورت می‌گیرد.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار