تغییر اساسنامه صندوق ذخیره فرهنگیان برای شفافیت عملکرد

وزیر آموزش و پرورش گفت: در برنامه هفتم توسعه حکمی گنجانده شده است مبنی بر اینکه اساسنامه صندوق ذخیره باید بازنگری و شفاف شود همچنین حتما 80 درصد سهام صندوق در بورس عرضه خواهد شد تا شفاف‌سازی کامل اتفاق بیفتد.
- اخبار اجتماعی -

به گزارش ایران اکونا به نقل از خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، رضامراد صحرایی؛ وزیر آموزش و پرورش امروز در حاشیه تقدیر از معلمان جهادگر درباره بازنگری اساسنامه صندوق ذخیره فرهنگیان اظهار کرد: در برنامه هفتم توسعه حکمی گنجانده شده است مبنی بر اینکه اساسنامه صندوق ذخیره باید بازنگری و شفاف شود همچنین حتما 80 درصد سهام صندوق در بورس عرضه خواهد شد تا شفاف‌سازی کامل اتفاق بیفتد.

وی افزود: امانت معلمان در اختیار صندوق ذخیره فرهنگیان است بنابراین باید به معلمان پاسخگو باشد و تمام تلاش خود را جهت احیا و ارتقای سرمایه معلمان به کار بگیرد.

بازماندن فرهنگیان از کمک دولت به‌دلیل اساسنامه صندوق ذخیره

صحرایی درباره برگزاری  آزمون اختصاصی تربیت معلم عنوان کرد: این آزمون در دهه اول اردیبهشت برگزار شد و تا سه هفته دیگر نتایج اولیه اعلام می‌شود. 90 هزار نفر برای مصاحبه اولیه دعوت می‌شوند که 30 هزار دانشجو معلم از میان آنها انتخاب خواهند شد.

وزیر آموزش و پرورش گفت: آزمون دبیری و هنرآموزی 28 اردیبهشت برگزار می‌شود و بیش از 330 هزار نفر در این آزمون با یکدیگر رقابت خواهند کرد و  25 هزار دبیر برای مدارس انتخاب می‌شوند. یک ماه بعد از برگزاری آزمون نتایج آن اعلام خواهد شد.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار