تحریم‌های جدید انگلیس و کانادا علیه روسیه

انگلیس و کانادا از تحریم‌های جدید علیه روسیه خبر دادند.
- اخبار بین الملل -

به گزارش ایران اکونا به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه، دولت انگلستان اعلام کرد که تحریم‌های جدیدی علیه روسیه و بلاروس وضع کرده است.

بر اساس این گزارش، این تحریم‌ها شامل ممنوعیت صادرات به روسیه و ا فزایش تعرفه‌های گمرکی است.

وزیر بازرگانی انگلیس در این باره گفت که این تحریم‌ها ضررهای بیشتری به ماشین جنگی روسیه وارد خواهد کرد.

دولت کانادا نیز در ادامه تحریم‌ها علیه روسیه، 40 فرد روس از جمله 19 نفر در بخش نظامی و دفاعی و 5 نهاد روسی را در لیست تحریمهای خود قرار داده است. 

 دفتر نخست وزیری کانادا همچنین از تقدیم 38.7 میلیون دلار کمک مالی دیگر به شکل کمکهای تسلیحاتی به اوکراین خبر داد.

این در حالی است که ساعاتی قبل اعضای گروه هفت در نشست مجازی آخرین تحولات جنگ روسیه و اوکراین و راه‌های ارائه کمک‌های بیشتر به کی‌یف را مورد بررسی قرار داده و تصمیم گرفتند در راستای فشار بیشتر بر مسکو واردات نفت از روسیه را به تدریج متوقف یا به طور کامل ممنوع کنند.

در بیانیه پایانی نشست رهبران گروه هفت آمده است: ما تحریم‌ها علیه نزدیکان به رئیس جمهور روسیه و اعضای خانواده آن‌ها که از جنگ ولادیمیر پوتین در اوکراین حمایت می‌کنند را تشدید خواهیم کرد. 

این بیانیه می‌افزاید: امروز آمریکا، اتحادیه اروپا و کشورهای گروه هفت بر سر بسته تحریمی جدید علیه روسیه به توافق رسیدند، آمریکا سه شبکه تلویزیونی که تحت کنترل کامل یا جزئی روسیه هستند را تحریم خواهد کرد.

در این بیانیه خاطرنشان شد: آمریکا پیش از این واردات نفت از روسیه را ممنوع کرده بود و کشورهای گروه 7 امروز به تدریج واردات نفت از روسیه را متوقف یا به طور کامل ممنوع خواهند کرد.

همچنین اعلام شد که آمریکا محدودیت‌های جدیدی برای واردات محصولاتی مانند چوب، موتورهای صنعتی، فن‌ها، تجهیزات تهویه و بولدوزر از روسیه اعمال خواهد کرد.

از سوی دیگر واشنگتن برای مقامات نظامی روسیه محدودیت‌های ویزا اعمال خواهد کرد.

تحولات اوکراین|پوتین فرمان تحریم برخی کشورهای خارجی را امضا کرد/ آلمان: روسیه نباید در جنگ پیروز شودپوشش زنده تحولات اوکراین| بی‌تفاوتی غرب به سرنوشت مردم غیرنظامی در اوکراین/ انتقاد زلنسکی از سیاست ترکیه در قبال روسیه

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار