طی سال گذشته؛

بیش از ۱۳۰ هزار شغل جدید در استان تهران ثبت شده است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران با اشاره به اینکه در سال گذشته ۱۳۰ هزار شغل جدید در استان ثبت شده است، گفت: تعهد امسال ۱۴۵ هزار نفر بوده که ۴۰ درصد آن محقق شده است.

علی مهری بعد از ظهر دوشنبه و همزمان با پنجمین روز از هفته دولت در آئین افتتاح و بهره برداری از پروژه‌های شمیرانات که با حضور مجتبی ذاکریان فرماندار شمیرانات، معاونان، جمعی از مدیران و رؤسای شورای شهرستان و بخش‌های لواسانات و رودبار قصران، که به صورت مجازی برگزار شد، اظهار داشت: گاهاً ممکن است مقیاس پروژه‌هایی که افتتاح می‌شوند کوچک باشد، اما تأثیرگذاری آن‌ها بسیار مهم باشد، به طور مثال در یکی از شهرستان‌ها با بهسازی ۵ کیلومتر جاده از تصادفات مرگبار چند ده نفر جلوگیری شده و اهمیت آن برای مردم شاید از پروژه‌های چند صد میلیاردی نیز بیشتر باشد.

وی ادامه داد: عمده پروژه‌های شمیرانات در سال جاری نیز از این دست پروژه‌هاست که بی‌شک موجب استقبال و خرسندی اهالی واقع شده است، طی بازدیدهایی که داشته‌ایم، جنس کارهایی که در این شهرستان انجام می‌شود را نیز زمره اموری برآورد کرده‌ایم که علیرغم زمان‌بر و هزینه‌بر نبودن، سالیان سال مانده است و حل و فصل آن‌ها تأثیر چشمگیری دارد.‌

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران با بیان این‌که شهرستان شمیرانات فاقد صنعت بوده و اگر وجود دارد بسیار کوچک است و از این لحاظ با تمامی شهرستان‌های استان تهران تفاوت دارد؛ یادآور شد: مزیت شمیرانات گردشگری و باغداری آن است که بایستی برای توسعه آن‌ها کار کرد.

وی افزود: مقصد گردشگری در سطح کشور کم است؛ با این‌که هرکجا هدف و مقصدی ایجاد شده، تأثیر مثبت آن را مشاهده کرده‌ایم، در ادامه این مسیر کند هستیم؛ در حال حاضر در سطح مدیران کل استان مسائل علیرغم دشوار بودن کار، قابل مذاکره است و موقعیت خوبی برای اجرای مقاصد گردشگری در شهرستان است.

مهری در بخش دیگری از سخنان خود به کسری حدود ۴ هزار مگابایت برق در سال جاری در استان تهران اشاره کرد و گفت: تعطیلی یک و دو روزه صنایع با هدف عدم خاموشی منازل فشار سنگینی به صنعت استان آورد و با مشکلات متعددی مواجه شده‌ایم، اما با حمایت و پیگیری برای جبران آن‌ها اجازه بحرانی شدن شرایط را نخواهیم داد.

وی خاطرنشان کرد: سالانه فقط حدود ۶۰۰ هزار ازدواج جدید ثبت می‌شود که طبیعتاً این افزایش اشتراک خانگی، مستلزم راهکارهای متنوع از جمله ایجاد نیروگاه است، که اتفاقی نیفتاده بود، طی ۲ سالی که دولت سیزدهم روی کار آمده، تمام تلاش خود را کرد و چند هزار مگابایت تولید برق افزایش یافت اما کافی نیست و با تمهیداتی که اتخاذ شده است، بویژه در استان تهران مشکل برق را تا ۲ سال آتی ان‌شاءالله مرتفع خواهیم کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران در ادامه بیان داشت: حدود یک دهه (۱۳۹۰ الی ۱۴۰۰) میانگین نرخ رشد اقتصادی صفر بوده است؛ در دولت سیزدهم با تکیه بر تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی برای افزایش تولید و جدیت بر این موضوع، اقدامات خوبی صورت گرفت و آمار رشد سال ۱۴۰۱ به ۸ درصد رسید.

علی‌مهری با اشاره به این‌که در صنعت و کشاورزی خصوصاً با محوریت صادرات دستاوردهای خوبی در سطح استان تهران داشته‌ایم، از احیای ۲۶۸ واحد راکد، تکمیل ۴۷۶ واحد نیمه تمام و به نزدیک ۱۰۰ درصد رساندن ظرفیت ۴۷۶ واحد که با کمتر از ۵۰ درصد ظرفیت کار می‌کردند، خبر داد و نرخ رشد سال جاری را نیز بیش از ۸ درصد پیش‌بینی کرد.

وی اعلام کرد: در سال گذشته بیش از ۱۳۰ هزار شغل جدید در استان تهران ثبت شده و تعهد سال جاری ۱۴۵ هزار نفر است که تقریباً ۴۰ درصد آن محقق و از برنامه پیش‌رو تر هستیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران، خواستار همکاری و تعامل بیش از پیش مدیران، به ویژه سازمان‌هایی که ممکن است قوانین آن‌ها مانع کار باشند، شد و مذاکره با مدیران استانی و ملی را راهگشای محدودیت‌هایی نظیر حریم رودخانه در شهرستان شمیرانات و اجرای راهکارهای جایگزین دانست./

انتهای پیام

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار