برگزاری بزرگترین رویداد صنعت پلاستیک خاورمیانه در تهران/ 210 شرکت خارجی به ایران آمدند

هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران پلاست به عنوان بزرگترین رویداد صنعت پلاستیک خاورمیانه فردا در تهران آغاز به‌کار می‌کند و علاوه بر 560 شرکت داخلی، 210 شرکت خارجی نیز در نمایشگاه امسال حضور دارند.
- اخبار اقتصادی -

به گزارش ایران اکونا به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، برگزاری نمایشگاه بین‌المللی ایران پلاست به عنوان بزرگترین رویداد صنعت پلاستیک در خاورمیانه، فردا در تهران آغاز خواهد شد و فعالیت هفدهمین دوره این نمایشگاه، تا روز 29 شهریورماه در تهران ادامه دارد.

فرید دوستی، مدیرنمایشگاه بین المللی ایران پلاست در این خصوص گفت: موجب افتخار ما است که در نمایشگاه ایران پلاست فضایی فراهم شده که در خدمت صنعتگران و فعالان صنعت پتروشیمی که مایه خود اتکایی و افتخار است باشیم.

ارزآوری صنعت پتروشیمی در چه نقطه‌ای است؟

وی افزود: در هفدهمین نمایشگاه ایران پلاست بیش از 210 شرکت خارجی به همراه 40 خبرنگار از 15 رسانه بین المللی حضور دارند.

دوستی با اشاره به حضور 40 خبرنگار خارجی برای پوشش رسانه ای تنها رویداد تخصصی صنعت پتروشیمی (نمایشگاه ایران پلاست) گفت: شرکت های خارجی حاضر در هفدهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست در فضایی به مساحت 3200 متر آخرین توانمندی ها، دانش و محصولات روز خود را به نمایش می گذارند.

مدیرنمایشگاه بین المللی ایران پلاست افزود: بر اساس هماهنگی های انجام شده در ایام برگزاری نمایشگاه ایران پلاست، مشارکت کنندگان و شرکت های داخلی می توانند به منظور تبادل اظلاعات، بازاریابی و مذاکره مستقیم با شرکت های خارجی حاضر در این نمایشگاه از امکانات و فضاهای ایجاد شده از سوی شرکت ملی صنایع پتروشیمی به صورت B2B استفاده کنند.

دوستی تصریح کرد: بیش از 70 هزار مترمربع در اختیار شرکت های حاضر دراین نمایشگاه قرار گرفته است وبیش از 210 شرکت خارجی در نمایشگاه امسال مشارکت دارند و 560 شرکت داخلی نیز در این رویداد بزرگ نمایشگاهی حضور خواهند داشت.

* شناسایی نیازها و ظرفیت‌های صادراتی صنایع پایین‌دستی پتروشیمی در ایران‌پلاست

همچنین، مرتضی شاهمیرزایی، مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در آستانه برگزاری هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران‌پلاست، اظهار داشت: تکمیل زنجیره ارزش و ایجاد ارزش افزوده از موارد حائز اهمیت برای رشد و توسعه صنعت پتروشیمی با هدف استفاده حداکثری از فرصت‌های سرمایه‌گذاری است.

وی با تأکید بر اینکه یکی از سیاست‌های راهبردی شرکت ملی صنایع پتروشیمی توسعه فناوری در صنایع پایین‌دستی پتروشیمی است، افزود: یکی از ارکان ترسیم نظام زنجیره ارزش، تمرکز بر انتقال فناوری، از طریق بومی‌سازی و توسعه دانش‌فنی ایرانی است.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی اظهار کرد: به‌منظور هموار شدن مسیر توسعه صنعت پتروشیمی باید عوامل مختلف مورد توجه قرار گیرد که برخی از مهمترین آنها، شناسایی نیازهای واقعی صنــایع پایین‌دستی در داخل کشــور، همچنین توجه به ظرفیــت‌های صادراتی است.

شاهمیرزایی تأکید کرد: برگزاری نمایشگاه ایران‌پلاست به‌عنوان بزرگ‌ترین رویداد صنایع تکمیلی و میان‌دستی پتروشیمی کشور می‌تواند نقش موثری در همکاری و بهبود زیرساخت‌های این صنعت به منظور تسهیل شرایط فضای کسب‌وکار و رفع موانع و مشکلات احتمالی پیش‌رو در مسیر توسعه متوازن داشته باشد.

معاون وزیر نفت خاطرنشان کرد: برای داشتن نظام زنجیره ارزش صنعت پتروشیمی، ضروری است نیازها و ظرفیت‌های صادراتی صنایع پایین‌دستی شناسایی شود و نمایشگاه بین‌المللی ایران‌پلاست نقش مؤثری در تحقق این مهم دارد.

* فرصتی برای همگرایی فعالان صنعت پتروشیمی

رضا نکویی، مدیر سرمایه‌گذاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی اظهار کرد: نمایشگاه بین‌المللی ایران‌پلاست یکی از بزرگترین نمایشگاه‌های صنعت پلیمر در خاورمیانه و بزرگترین رویداد صنایع تکمیلی و میان‌دستی پتروشیمی کشور است و در هفدهمین دوره خود مورد استقبال بی‌نظیر شرکت‌های داخلی و خارجی قرار گرفته است.

وی افزود: این نمایشگاه با توجه به گستردگی بازار پلیمر و رشد روزافزون آن در جهان محلی برای تبادل دانش و فناوری و همچنین دیدار سرمایه‌گذاران با فعالان این صنعت خواهد بود.

مدیر سرمایه‌گذاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان اینکه تکمیل زنجیره ارزش و ارائه محصولات با ارزش افزوده بالاتر باید با برگزاری این نمایشگاه پیگیری شود، گفت: باید سرمایه‌گذاران بتوانند با توجه به بازدهی مطلوب در این صنعت، ظرفیت‌های صادراتی در این صنعت پویا را شناسایی کنند.

نکویی ادامه داد: با توجه به برنامه‌ریزی انجام شده برای رسیدن به ظرفیت تولید 19 میلیون تنی محصولات پلیمری در سال 1406، این هدف‌گذاری با حضور فعال اندیشمندان و صنعتگران این حوزه محقق خواهد شد.

وی بیان کرد: در طول مدت برگزاری این نمایشگاه، سرمایه‌گذاران خارجی از کشورهای مختلف به‌ویژه کشورهای همسایه که بازار این محصولات محسوب می‌شوند از نمایشگاه بازدید خواهند کرد.

مدیر سرمایه‌گذاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی یادآور شد: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده مدیران شرکت‌های فعال در صنعت پتروشیمی از کشورهای مختلف و سفیران و رایزن‌های اقتصادی ضمن بازدید از نمایشگاه، مذاکراتی نیز با شرکت‌های ایرانی خواهند داشت.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار