استاندار خوزستان: ‌کوتاهی به طرح نهضت ملی مسکن پذیرفتنی نیست

استاندار خوزستان گفت: طرح نهضت ملی مسکن و جوانی جمعیت باید دستورکار اول استان باشد و هیچ کوتاهی از مسئولان برای بی توجهی به این طرح پذیرفتنی نیست.
- اخبار استانها -

به گزارش ایران اکونا به نقل از خبرگزاری تسنیم از اهواز، علی اکبر حسینی محراب استاندار خوزستان ، امروز در نشست شورای مسکن استان اظهار کرد: بحث ساخت مسکن در قالب طرح نهضت ملی و جوانی جمعیت از اولویت های استان و دولت سیزدهم است که باید تمامی فرمانداران و مدیران متولی استان موضوع مسکن را در دستور اول کار خود قرار دهند.

وی با اشاره به تاکید رئیس جمهور مبنی بر ساخت چهار میلیون مسکن در کشور گفت: این موضوع تکلیف قانونی است و باید تا پایان دولت سیزدهم محقق شود.

استاندار خوزستان ادامه داد: فرمانداران استان موضوع مسکن را جدی گرفته و بخش مهمی از توان خود را روی این طرح متمرکز کنند؛ بنابراین هیچ کوتاهی در این زمینه پذیرفتنی نیست.

وی بیان کرد: طبق برنامه ریزی دقیق و کاربردی پرونده همه متقاضیان طرح جوانی جمعیت باید به منظور اختصاص زمین و مسکن تا پایان امسال تعیین تکلیف شود.

حسینی محراب تصریح کرد: در شرایط کنونی و تاکید رییس جمهور برای اجرای طرح نهضت مسکن، نیاز است که به صورت هفتگی و یا دو هفته یک بار، نشست هایی با محوریت مسکن برگزار شده و فرمانداران و مدیران متولی مسکن، گزارش های خود را ارایه دهند.

وی خاطرنشان کرد: بی شک با مسئولان و فرماندارانی که در زمینه طرح نهضت ملی کوتاهی می کنند، برخورد لازم و قانونی صورت می گیرد چرا که صبر مردم به آخر رسیده و اعتماد از دست رفته آن‌ها برای مسکن مهر، در نهضت ملی باید جبران شود.

استاندار خوزستان گفت: عملکرد بانک ملی در مسکن روستایی مناسب بوده اما آمار تسهیلات این بانک در تسهیلات شهری به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

عملکرد بانک‌های استان در ارایه تسهیلات نهضت ملی مسکن قابل قبول نیست

وی افزود: در مجموع عملکرد بانک‌های استان در ارایه تسهیلات مسکن در قالب نهضت ملی قابل قبولی نیست و باید این عقب افتادگی جبران شود.

حسینی محراب عنوان کرد: بانک‌ها در زمینه دریافت حق کارشناسی از مردم سخت‌گیری نکنند تا هزینه های سنگینی به مردم تحمیل نشود.

وی با انتقاد از عملکرد برخی از مجموعه‌ها و بانک‌ها در اجرای طرح نهضت ملی مسکن و ارایه تسهیلات به مردم بیان کرد: تهیه شیوه‌نامه برای هر کاری ضروری است چرا که غیر از این، هیچ طرح و پروژه ای به درستی پیش نمی رود. 

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار